„Eternia Solar“: saulės elektrines verslo reikmėms galima įsirengti ir ant žemės

Šiuo metu saulės elektrinės ant stogų – sparčiausiai plėtojamas atsinaujinančios elektros energijos šaltinis, kuriuo noriai naudojasi įmonės ir fiziniai asmenys. Tačiau įsirengti elektrinę ant stogo ne visada yra galimybė. Ką tokiu atveju daryti įmonėms? Bendrovių „Glass LT“ ir UAB „Scandye“ patirtis parodė, kad efektyvią saulės elektrinę galima įsirengti ir ant žemės.

Saulės elektrinių rangos įmonės UAB „Eternia Solar LT“ vadovo dr. A. Džiaugio teigimu, ištarus žodžius „saulės elektrinė“, daugeliui pirmoji asociacija yra saulės moduliais nuklotas stogas.

„Tačiau bendrovės savo reikmėms skirtą elektrinę gali įrengti ir ant žemės. Taip galima parinkti geriausią saulės modulių išdėstymo variantą, kuris duos didžiausią pagaminamos elektros kiekį. O ir elektrinės priežiūra bus paprastesnė, nes viskas čia pat – ant žemės“, – sako dr. A. Džiaugys.

„Glass LT“ generalinis direktorius Giedrius Jackūnas pasakoja, kaip įmonėje kilo mintis statyti saulės elektrinę: „Mūsų tikslas yra atsakingai valdyti ne tik klientų, bet ir aplinkos resursus, todėl ši idėja organiškai atspindėjo mūsų strategiją. Matome tame didelę prasmę. Žinoma, Valstybės ir Europos Sąjungos fondų parama buvo papildoma paskata susidomėti saulės energijos elektrinės įrengimu.“

Jackūnas pabrėžia, kad įmonė turi tikslą ne tik sumažinti daromą poveikį aplinkai, tačiau planuoja jį padaryti neutraliu, o galbūt netgi ir teigiamu. Siekdami kuo efektyviau išnaudoti saulės energiją, planuodami antžeminę elektrinę, kartu su „Eternia Solar“ specialistais nusprendė įdiegti dvipusius saulės modulius. Tai viena naujausių technologijų, užtikrinanti efektyvesnę elektros gamybą.

„Glass LT“ veikloje svarbūs skaičiai. Įmonė dirba 22 metus, produkciją eksportuoja į 10 pasaulio šalių, gamina 4811 skirtingų stiklo paketų pozicijų, o nuo 1998 m. pagamino jau 9,5 mln. stiklo paketų. Todėl ir planuojant saulės elektrinę, skaičiai buvo svarbu.

„Glass LT“ skaičiuoja, kad šiuo metu suvartoja apie 1 400 MWh elektros energijos per metus ir tiksi, jog saulės jėgainė pagamins apie 500 MWh per metus. Tai padengs apie 36 proc. įmonės suvartojamos elektros energijos.

,,UAB ,,Scandye“ siekia būti lyderiaujančia įmone ne tik vilnos dažymo ir galutinės apdailos pramonėje, tačiau ir aplinkos tausojimo srityje. Kaip verslo organizacija suprantame, kad savo teigiamu pavyzdžiu ir sprendimais orientuotais į tvarius, aplinką tausojančius gamybos procesus, galime daryti teigiamą poveikį mus supančiai aplinkai bei visuomenei, – sako UAB „Scandye“ generalinė direktorė Rasa Ladyginienė.

UAB „Scandye“ technologijų ir inovacijų skyriaus vadovė Jolita Rekašienė dalinasi savo įmonės patirtimi: „Pradinė mūsų idėja buvo elektrinė ant gamybinio pastato stogo, bet atlikus gamybinių pastatų stogų atsparumo ekspertizę, paaiškėjo, kad stogo konstrukcijų atsparumas nepakankamas projektui įgyvendinti.“

Bet įmonė, siekdama įgyvendinti aplinkai draugišką elektros energijos gavimo būdą, nenorėjo atsisakyti saulės elektrinės projekto, todėl kartu su „Eternia Solar“ ieškojo alternatyvų. „Išsinuomojome sklypą šalia įmonės ir projektą perkėlėme ant žemės“, – pasakoja J. Rekašienė.

Rekašienė skaičiuoja, kad naudojant antžeminę elektrinę, planuojama pagaminti iki 407 MWh per metus. Tai sudaro apie 7-10 proc. metinio įmonės poreikio. Padengiant tokią dalį savo poreikių, pradiniais skaičiavimais, saulės elektrinė turėtų atsipirkti per 10-11 metų.

„Tačiau, gavus Europos Sąjungos finansavimą, atsipirkimo terminas sutrumpėjo iki 5 metų“, – sako UAB „Scandye“ technologijų ir inovacijų skyriaus vadovė

„Nors antžeminė elektrinė buvo mūsų planas B, bet ją įsirengę supratome, kad taip pasigaminsime daugiau energijos, nei būtume su elektrine ant stogo“, – sako J. Rekašienė.

Dr. A. Džiaugys patvirtina, kad antžeminės elektrinės dažnai generuoja daugiau elektros energijos dėl platesnių įrengimo galimybių. Ir tai ne vienintelis jų privalumas.

„Įsirengti saulės elektrinę ant žemės ypatingai rekomenduojame ambicingoms įmonėms, kurios planuoja savo plėtrą. Vykdant plėtrą, ir antžeminę saulės elektrinę galima plėsti pagal poreikį. Tai užtikrina tvarų augimą: auga ir įmonė, ir socialinė atsakomybė kartu su ja“, – sako dr. A. Džiaugys.

„Eternia Solar LT“ vadovas pabrėžia, kad planuojant elektrinę statyti ant žemės, svarbu atkreipti dėmesį į žemės sklypo paskirtį. Elektrinėms, didesnėms nei 500 kW, žemės naudojimosi būdas turėtų būti nurodytas kaip pramonės ir sandėliavimo, arba susisiekimo ir inžinerinių komunikacijų aptarnavimo.

„Eternia Solar“ Lietuvos verslo bendrovėms įrengė daugiau nei 60 elektrinių, kurių bendra galia – apie 20 MW. Tarp jų yra tokių projektų, kurie patenkina 90 proc. ar net visą užsakovo elektros energijos poreikį.

Šiemet pirmojo kvietimo verslui teikti paraiškas paramai saulės elektrinėms laukiama balandžio mėnesį. „Eternia Solar“ taip pat dalinasi 6 žingsniais, kurie palengvins pasiruošimą saulės elektrinės įsirengimui.

O jei norite iškart pasikalbėti ir pasitarti su specialistais, susisiekite su pardavimų vadybininku Mariumi Žukausku telefonu +370 664 31031 arba el. paštu mz@eterniasolar.lt.

https://www.vz.lt/pramone/2021/04/07/eternia-solar-saules-elektrines-verslo-reikmems-galima-isirengti-ir-ant-zemes&2KykU?fbclid=IwAR0j11oOsrTI0dTldfbEPgGaLGCZkPQ7eChiKZx0VgASU16yZ6AP4vzs4cc#6

No Comments

Post A Comment